Ochrona przed "wirusami"

Zagrożenia przybierają różne formy

Wirusy komputerowe dawniej i obecnie

Wirusy znane wcześniej należą już do przeszłości – współczesne zagrożenia przybierają różne formy i nazywane są złośliwym oprogramowaniem. Zagrożenie jest wszechobecne. Chronić należy każdy komputer.

Oprogramowanie ransomware

Atakujący mogą uzyskać dostęp do Twojego komputera i zaszyfrować wszystkie Twoje pliki. Czy możesz sobie pozwolić na zapłacenie okupu, aby odzyskać swoje dane?

Trojany bankowe

Za pomocą metod phishingowych i keyloggerów hakerzy mogą zdobyć Twoje najcenniejsze hasła i niezauważenie wyczyścić Twoje konta bankowe lub PayPal w ciągu kilku sekund.

Boty / backdoory

Zamieniają twój komputer w zdalnie sterowanego zombie. Moc twojego komputera jest sprzedawana na czarnym rynku w celu wysyłania spamu, atakowania innych komputerów lub przechowywania nielegalnych treści.

PUP - niechciane oprogramowanie

Potencjalnie niechciane programy powodują bałagan na komputerze dzięki bezużytecznym paskom narzędzi przeglądarki, mnóstwu reklam i innych śmieci, które również spowalniają wydajność komputera.

Cztery sprawdzone warstwy ochrony

Blokowanie zagrożenia na wszystkich poziomach

Wirusy znane wcześniej należą już do przeszłości – współczesne zagrożenia przybierają różne formy i nazywane są złośliwym oprogramowaniem. Zagrożenie jest wszechobecne. Chronić należy każdy komputer.

1. Ochrona Internetu i bezpieczeństwo przeglądarki

Jeśli użytkownik spróbuje otworzyć witrynę zawierającą złośliwe oprogramowanie, Emsisoft natychmiast zablokuje połączenie i uniemożliwi dostęp. Wykorzystywana jest wiodąca i zgodna z ochroną danych technologia filtrowania bez kompromisów SSL.

2. Ochrona plików w czasie rzeczywistym

Ta ochrona w czasie rzeczywistym skanuje wszystkie pobrane i zmienione pliki za pomocą niezwykle szybkiego dwusilnikowego skanera, za który Emsisoft otrzymał już nagrodę. Wykrywanie złośliwego oprogramowania jest obsługiwane przez uczenie maszynowe.

3. Analiza behawioralna

Aby powstrzymać nowe i nieznane zagrożenia, Emsisoft stale monitoruje zachowanie wszystkich aktywnych programów. Gdy tylko dzieje się coś podejrzanego, zostanie wysłane ostrzeżenie.

4. Oprogramowanie antywirusowe

Specjalnie opracowany system monitorowania zachowania zatrzymuje oprogramowanie ransomware, zanim będzie mogło zaszyfrować ważne dane biznesowe.

Zatrzymaj ransomware

Zatrzymaj oprogramowanie ransomware zanim Twoje dane zostaną zaszyfrowane

Zatrzymaj oprogramowanie ransomware zanim Twoje dane zostaną zaszyfrowane

Rozpoznawanie na podstawie podpisów

Dzięki informacjom zebranym za pośrednictwem naszej sieci i wyłącznemu partnerstwu z ID Ransomware możemy szybko identyfikować nowe i nieznane zagrożenia. Dlatego często jako pierwsi zapewniamy ochronę przed tymi zagrożeniami, a tym samym zabezpieczamy punkty końcowe tak szybko, jak to możliwe.

Wykrywanie exploitów

Wykrywanie exploitów służy do przerywania łańcuchów ataków, które są często wykorzystywane przez oprogramowanie ransomware. Zmniejsza to powierzchnię ataku w popularnych programach, takich jak Microsoft Office, i zapewnia blokowanie oprogramowania ransomware - niezależnie od tego, czy wykorzystywane są wiadomości e-mail, niezabezpieczone RDP czy niezabezpieczone luki w zabezpieczeniach.

Wykrywanie oparte na zachowaniu

Emsisoft Business Security nieustannie monitoruje system pod kątem działań typowych dla oprogramowania ransomware, takich jak manipulowanie ważnymi procesami, oraz wysyła ostrzeżenie w przypadku podejrzanego zachowania.

Typowe zachowanie oprogramowania ransomware

Ta funkcja wykrywa i blokuje zachowania typowe dla oprogramowania ransomware, takie jak szyfrowanie dużej liczby plików, tworzenie dokumentu przypominającego okup lub próba zaszyfrowania lub usunięcia kopii zapasowych.

Reprezentujemy Emsisoft!

Emsisoft dla domu i dla firm.

DataCorp jest partnerem firmy Emsisoft w Polsce. Oferujemy wszystkie produkty firmy Emsisoft do ochrony komputerów domowych, małych firm, serwerów, dużych korporacji a także smartfonów i tabletów.

Zobacz nasze rozwiązanie

Migracja do chmury

Przenieś kluczową infrastrukturę do chmury

Zwiększysz bezpieczeństwo kluczowej infrastruktury przenosząc ją do chmury

Prywatna chmura

Własne centrum obliczeniowe w chmurze

Zbudujemy dla Ciebie własną chmurę VMware vSphere.

Serwery w chmurze

Korzystaj z serwerów w chmurze

Twoje serwery zainstalowane w chmurze są bezpieczniejsze. Uzyskaj dostęp z każdej lokalizacji.

Umów się z nami na indywidualną rozmowę

Masz pomysł i chcesz omówić jego realizację?

Zaproponuj nam termin w dzień powszedni w godzinach 9-17

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy